این مطلب ۳۵ بار خوانده شده

قائم مقام نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید خبر داد

قائم مقام نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تاکنون بیش از هشت میلیون و ۴۰۰ هزار سند از آثار شهدا در کشور جمع‌آوری شده است.
نسخه مناسب چاپ

حجت‌الاسلام سیدحبیب‌الله حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: جمع‌آوری و حفظ اسناد شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌شود.

 

حسنی بیان کرد: تاکنون ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار سند شامل تصاویر، وصیت‌نامه و خاطرات شهدا از فرزندان و خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران اسارت با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه جمع‌آوری شده است.

وی رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانشجویان خانواده‌های شهدا را از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تحقق این مهم اجرای برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده تا با اجرایی کردن آنها وضعیت تحصیلی این دانشجویان در دانشگاه‌ها ارتقا یابد.

قائم مقام نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: ۶ هزار نفر از دانشجویان شاهد از تحصیلات عالی در دانشگاه‌ها برخوردار هستند که برخی از آنان در دانشگاه‌های مانند صنعت و شریف تدریس می‌کنند.

اتمام بازسازی ۲۰ درصد از گلزارهای شهدای کشور تا پایان امسال

این مسئول به بازسازی و ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و گفت: امسال تحقق این مهم از جمله مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است که با جدیت پیگیری و اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد از گلزارهای شهدا در کشور ساماندهی شده‌اند، ابراز داشت: امسال ۲۰ درصد از بازسازی گلزارهای شهدایی که عملیات اجرایی آن نیمه‌کاره هستند تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

قائم مقام نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مابقی گلزارهای شهدای کشور نیز به مرور زمان ساماندهی و بازسازی می‌شوند.

تأمین شغل فرزندان شاهد مهم‌ترین دغدغه‌ بنیاد شهید

حسنی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری در ارائه خدمات مطلوب‌تر از جمله در زمینه‌های تحصیلی و شغلی به فرزندان خانواده‌های شهدا، ایثارگران و آزادگان همت مضاعفی می‌کند، اضافه کرد: تأمین شغل برای فرزندان شاهد از مهم‌ترین دغدغه‌های این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه ۶۴ هزار نفر از فرزندان شاهد بی‌کار هستند که برای حل این مشکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدامات لازم را انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: از آمار یاد شده برخی از آنان دانشجو یا شاغل‌ هستند.

قائم مقام نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان شهدایی که شاغل‌اند به دلیل عدم تناسب موقعیت شغلی با رشته تحصیلی به دنبال شغل بهتری هستند که بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای ایجاد شغل پایدار با توجه به رشته تحصیلی آنان تلاش می‌کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.