این مطلب ۲۷۳ بار خوانده شده
معرفی کتاب ۴؛

خاطرات جنگ زنان کهگیلویه و بویراحمد در «خاطره‌های زخمی»

کتاب «خاطره‌های زخمی» روایت‌های گوناگونی از فعالیت زنان ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد در گروه‌های اعزامی به جبهه و پشت جبهه را نشان دهد.
نسخه مناسب چاپ

مهم‌ترین رسالت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، انتقال مفاهیم متعالی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های پس از جنگ است. یکی از راه‌های دستیابی به این مهم، بیان اندیشه‌ها و ضبط اندوخته‌های ذهنی و ثبت ناگفته‌های دلیرمردان و شیرزنانی است که با حماسه‌آفرینی در سال‌های آتش و خون، اقتدار ایران اسلامی را به تمام جهانیان اثبات کردند.

کتاب «خاطره‌های زخمی»، خاطرات ۱۲ نفر از زنان ایثارگر و رزمنده استان کهگیلویه و بویراحمد را در بر می‌گیرد. این کتاب توسط «گردآفرین محمدی» تدوین شده و به همت کنگره شهدای استان و انتشارات «فرهنگ مانا» در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

«خاطره‌های زخمی بر آن است تصویری با روایت‌های گوناگون از فعالیت زنان ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد در گروه‌های اعزامی به جبهه و پشت جبهه نشان دهد. کوشیده‌ایم نگارش این یادنامه و روایت وقایع آن، بدون کمترین دخل و تصرف صورت پذیرد و مطالب تا آن‌جایی که شدنی است، همانگونه که از زبان راویان بیان شده به رشته تحریر درآید. به واقع، این مجموعه، بازتاب روایت‌های شفاهی از وقایع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است.»

گزیده‌ای از خاطره «مریم سلیمی»

«شاید تلخ‌ترین خاطره زندگی‌ام که همواره در خاطرم نقش بسته، مربوط به شهدایی بود که در بوکان به طرز فجیعی به شهادت رسیده بودند و بعد هم بدنشان را مثله کرده بودند. وقتی این صحنه‌ها را دیدیم تا چندین روز شوکه بودیم و آرام و قرار نداشتیم.»

خبرگزاری دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور آشنایی نسل جوان با ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسبت به معرفی کتاب‌های این حوزه به صورت هفتگی اقدام می‌کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.